آقای روزبهان، پدر مهربان چای روزگار ما، از شما سپاسگزاریم

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳:۱۸ ب.ظ

نامه تشکر آمیز خطاب به آقای محمدولی روزبهان، رئیس سازمان چای کشور که امشب چهار شنبه 22 اردیبهشت 95 که در برنامه "مردم چی میگن" درشبکه 3 سیما حضور داشتند.محمد ولی روزبهان | رئیس سازمان چای ایران | برنامه مردم چی میگن | چای شمال | چای بدون سم

آقای روزبهان،
از شما سپاسگزاریم...
شما کاشف السلطنه، پدر مهربان چای روزگار ما هستید.
ما سال ها فداکاری و دلسوزی تان در مراکز تحقیقاتی چای کشور را ارج می نهیم.

آقای روزبهان،
ما دغدغه فراوان شما جهت روشن کردن اذهان هموطنان عزیز در شناختن چای خالص از ناخالص را امروز با تمام وجود دیدیم و چشیدیم!
بی شک اگر کاشف السلطنه امروز در بین ما بود، هرگز چای سرگل و زغالی اش را در عصر های بارانی شمال، بدون حضور شما نمی نوشید.
شما که حتی با نگاه کردن، نه چشیدن، تشخیص می دهید که چای ریخته شده در استکان کنارتان، با چایی که پدر مهربان چای به میراث گذاشته متفاوت است.
به گفته مجری برنامه تان، آن دو کیلو چایی سوغاتی آورده شده از میهمان قبلی، دو ساعت در آنجا دوام نیارده بود و آن دوستان برایتان چای ناخالص و غیرطبیعی دم کرده بودند.
غافل از اینکه آن پدر مهربان چای ایران، فرزندانی با خرد و هوشیار از خود بر جای گذاشته است، شما به حق فرزند خلف همان کاشف السلطنه دلسوز هستید، حتی دلسوزتر از پدر.
اگر دو کیلو چای ایرانی آنقدر ارزشمند است که دو ساعت در جایی دوام نمی اورد، ما مانده ایم شما با این همه سرمایه به جا مانده از پدر، چه سختی های باید تحمل کنید تا به تاراج نرود! و شاید تحمل می کنید و ما نمی دانیم.

آقای روزبهان،
ما می دانیم که تولید چای داخلی از 70 هزار تن به کمتر از 20 هزار تن در سال های گذشته رسیده بود، از شما سپاسگزاریم که اجازه ندادید عده ای بی مهر و بی اخلاق، ادامه تولید این محصول دوست داشتنی را در وطن نابود کنند.
ما به عنوان بچه کشاوز که در باغات چای و از بد حادثه در فروشگاه اینترنتی چای شمال مشغولیم، خوب می دانیم و معتقدیم که شما خوب تر از ما می دانید که خانواده های کشاورز تک محصول زیادی در گیلان و مازندران، دل شان فقط و فقط به برداشت برگ سبز چای خوش است و پشت شان نیز به درآمد حاصل از فروش آن گرم، ما و شما می دانیم که در این سال ها چه تلخ بر آن ها گذشت و چه تلخ تر میگذرد.

آقای روزبهان،
از شما سپاسگزاریم که با شهامت گفتید که تنها چای سالم دنیا، چای ایرانی است و تنها چای خالص دنیا، چای ایرانی است. کشاورز ساده و خداشناس گیلک و مازنی ما چه می داند اسانس یعنی چه، او حتی سال ها طول می کشد تا معادل ریالی 400 میلیون دلار! را حساب کند. من و شما خوب می دانیم که نمی تواند!

آقای روزبهان،
از شما سپاسگزاریم که با ننوشیدن چای ناخالص اسانس دار و اشاره به مصرف آن در همان محلی که دعوت شده بودید، به میزبانان تان و به 20 میلیون بیننده احتمالی همان شبکه یاد اوری کردید که باید در عمل دوست دار و حامی کشاورز و محصول ملی خود باشیم نه به زبان!

در پایان این تقدیرنامه توام با درد و پر از امید به آینده، از مدیریت شبکه سه سیما جناب آقای میرحسینی که این فرصت ارزشمند را در اختیار نمایندگان چایکار هموطن قرار دادند و همچنین مجری مردمی برنامه جناب آقای پیمان طالبی و دوست گزارشگرش، نهایت سپاس و تشکر را داریم.
به داد روستائیان و کشاورزان برسیم که آنان زبان شکایت ندارند...
مدیریت مجموعه فروشگاه آنلاین چای شمال
مجید درویشی دوانی
تهران 22 اردیبهشت 95