درباره چای سفید ایرانی در علم طب سنتی

۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۸:۱۰ ق.ظ

چای سفید ارگانیک و طبیعی

چایی سفید ایرانی، از برگ های چای رسیده به دست می آید. در فصل بهار وقتی غنچه چای هنوز باز نشده است، آن را می چینند و قبل از این که برگ های چایی خشک شوند، آنها را بخار می دهند. به این دلیل نام سفید را بر آن گذاشته اند که غنچه های چای، کرک هایی دارد و هنگامی که چای خشک می شود، این کرک ها به رنگ سفید در می آیند. چای سفید ایرانی مقدار کافئین بسیار پایینی دارد. طعم این چای کم و مقداری شیرین است.

فرایند تولید و تخمیر چای سفید ارگانیک ایرانی کمتر از چای سبز ایرانی است، اما تغییر مزه هر دو تقریبا یکی ست. چایی سبز بیشتر مزه علف و چمن می دهد، ولی چایی سفید فاقد این طعم است.  چای سفید ارگانیک نسبت به سایر چای های سنتی و اصیل ایرانی کمیاب تر و گران تر است.

چای سفید ایرانی در طب سنتی

طبیعت چای سفید ایرانی در طب سنتی

طبع چای سفید ارگانیک ایرانی گرم است بنابراین این چایی برای افرادی که مزاج شان گرم هست یا قلب گرمی دارند مصرفش باعث تپش قلب شان می‌شود. چای سفید ایرانی برای افرادی که دارای مزاج سرد هستند خوب است اگر کسی که دارای مزاج گرم است بخواهد از این چای استفاده کند، باید طبق تدبیر پزشک و راهنمایی ایشان با گیاهی که طبیعت خنک دارد مخلوط شود مثل آب‌لیمو  مصرف شود تا به قلب آسیب نرساند.

طبیعت چای و دمنوش چای سفید ارگانیک و طبیعی ایرانی

نحوه دم کردن چای سفید ایرانی

برای تهیه دمنوش چای سفید نباید به شیوه چای معمولی یا دیگر دمنوش‌ها اقدام کنید. تهیه این چایی آداب ویژه‌ای دارد و بی‌دقتی در تهیه این چای تمام خواص آن را از بین می‌برد و اثربخشی آن را کم می‌کند.

برای تهیه چای سفید ایرانی به شیوه درمانگران طب سنتی ایران کافی است یک قاشق غذاخوری سرپر از این چای  را با یک لیوان آب که دمای آن از دمای آب جوش کمتر باشد به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید.

برای این منظور باید آب را جوش بیاورید و اجازه دهید چند دقیقه بماند تا از دمای ۱۰۰ درجه کمتر شود. این شیوه بهترین شیوه دم کردن و آماده کردن دمنوش چایی سفید است.

اما ژاپنی‌ها به شیوه دیگری چای سفید دم می‌کنند. آنها چای سفید را درون قوری که دمای آبش زیر جوش است، می‌ریزند و قوری را روی میز می‌گذارند و آن را با پارچه‌ای می‌پوشانند. بعد از ۱۰ دقیقه چای سفید آنها آماده است.